kdo jsme

Věra Šimandlová

Člověk v životě dostane mnoho facek. Nebo jim může říkat rány osudu. Tak či tak, jsou to momenty, které nám pomáhají se posunout někam dál. Mým osudovým okamžikem byl leden 2015, kdy mi náhle zemřel manžel a přišla jsem o práci v reklamní agentuře. Tehdy jsem stála na rozcestí. Snažit se o návrat do světa grafického designu nebo začít nanovo a splnit si svůj sen?
A tak jsem tu. Po dvouleté cestě plné nepředvídatelných zvratů a kotrmelců jsem konečně otevřela vlastní cukrářskou výrobu. A potkala jsem Jiřinku.
A každý den jsem šťastná, že jsem se nerozhodla jinak (dokonce i když nemůžu usnout a místo oveček počítám dorty…).
Lásku a radost, kterou jsem v tomto poctivém řemesle našla, dávám do našich dortů. A mini dortíků. A věnečků. A… a vůbec.

Jiřina Vaňková

Dorty jsem začala péct nejprve pro svoji rodinu a postupně si rozšiřovala seznam receptů. Když jsem přišla o práci, začala jsem se dortům a pečení věnovat více. Na internetu jsem zjistila, že si své vzdělání mohu doplnit o cukrářské, a tak jsem svoje možnosti zkusila.
Díky mým kamaradkám, které si u mě objednaly dorty pro své děti a jejich vytrvalé podpoře a objednání dalších sladkých dobrot jsem u cukrařiny zůstala.
Pak mi volala má spolupracovnice Věra a nabídla mi práci v cukrárně v Praze, kde jsem společně vydržely a pekly.  Po několika měsících dostala Věra nápad s vlastní výrobnou, a tak Vás můžeme dnes obě dvě přivítat na našem webu!

Dobrou chutˇ!